O společnosti

Naše společnost GS Caltex Czech, s.r.o. je první evropskou pobočkou korejské rafinérské a petrochemické společnosti GS Caltex, leadera ve svém oboru v Asijsko-Pacifické oblasti. Začátkem roku 2013 jsme zahájili vlastní produkci kompaundovaného polypropylenového granulátu v našem novém závodě v Karviné.

V současnosti vyrábíme materiál na 4 výrobních linkách v produkční hale o rozloze 6000 m2, dále disponujeme dvěma sklady pro vstupní a výstupní materiál o celkové rozloze 8000 m2. Naše výrobní kapacita pro rok 2013 je 18 000 tun materiálu. Našim cílem je dosáhnout do roku 2015 kapacity až 50 000 tun materiálu ročně.

Naše finální materiály mají široké použití např. při výrobě automobilových komponentů, a to jak interiérových, tak exteriérových dílů či také dílů pro domácí spotřebiče.

Materiál z GS Caltex Czech se používá při produkci přístrojových desek, dveřních panelů, středních konzolí, nárazníků a dalších plastových částí v osobních automobilech. Velmi silnou stránkou GS Caltex je v poslední době stále více používaný LGF materiál (long glass fiber thermoplastic/dlouhé skelné vlákno). Tento materiál dokáže nahradit určité kovové části ve vozidlech a tím přispívá k výrazné váhové redukci a s tím spojené snížení emisí u osobních automobilů.

GS Caltex ve světě

Společnost GS Caltex byla založena v roce 1967 jako první privátní ropná společnost v Koreji. S postupem času se firma stala jednou z nejvýznamnějších Korejských energetických společností a v současné době se jedná o druhou největší rafinérskou společnost v zemi.

V roce 1988 byla zahájena první výroba vlastního polypropylenu (dale jen PP) značky Hi-Prene v závodě ve městě Yeosu. V současné době se v Koreji nachází kromě vlastního centra výzkumu a vývoje další tři závody na výrobu kompozitního/plněného PP, produkci kompozitů z dlouhých vláken a také na recyklaci PP materiálu.

Jako první společnost GS Caltex expandovala do Číny, kde v současné době produkuje PP kompozity ve dvou výrobních továrnách, a to ve městech Langfang a Suzhou.

GS Caltex Czech v Karviné je vůbec první dceřinou pobočkou společnosti GS Caltex v Evropě.

 

Oficiální webové stránky mateřské společnosti GS Caltexhttp://www.gscaltex.com

Prezentace společnosti GS Caltex

2014 - GS Caltex (ENG)

Kontaktujte nás

+420 595 390 716
info@gscaltex-czech.com

Máte zájem o bližší informace
o našich produktech? Chcete si domluvit schůzku s naším obchodním či nákupním oddělením? Kontaktujte nás.